چگونه مودم اینترنت خود را تنظیم کنیم؟

چگونه مودم اینترنت خود را تنظیم کنیم؟

خیلی وقت ها تنظیم های مودم به هم خورد و یا شما از یک شرکت اینترنتی خریداری کردید و می خواهید که خودتان مشکل راه حل و یا آن را راه اندازی کنید حال در پایین ما روش نصب و راه اندازی مودم tp-link که یکی از مودم های پرمصرف را توضیح می دهیم. البته روال کا ر بقیه مودم ها هم به همین صورت است.

ابتدا باید برای  تنظیمات مودم خود از شرکتی که از آن اینترنت را دریافت کرده اید نام کاربری و پسورد اتصال به شبکه را بگیرید و علاوه بر آن VPI و VCI مورد نیاز است

حال در مرحله اول مودم خود را وصل کرده و کامپوتر خود را به آن متصل می کنید و پس از آن وارد آدرس http://192.168.1.1 می شود در آن جا از شما نام کاربری و رمز عبور می خواهد که به صورت پیش فرض هر دوی آن admin  می باشد و گاهی اوقات در مودم های مختلف از نام کاربری های مختلفی استفاده شده است.

پس از ورود از بین گزینه ها و منو های مختلف موجود در صفحه شما گزینه Quick Start را انتخاب کنید با انتخاب این گزینه پنجره ای برای شما باز خواهد شد که در این پنجره  هم باید گزینه RUN WIZARD را کلیک کنید تا مراحل تنظیم مودم برای شما به نمایش در آید.

در این صفحه یک سری اطلاعات به شما نشان می دهد و شما بعدی را بزنید.

در این مرحله شهر خود را جهت تنظیمات ساعت انتخاب کنید.

پس از گئراندن این مرحله شما باید نوع اتصال را مشخص کنید که معمولا PPPOE یا PPPOA است ، پس این گزینه را انتخاب و دکمه Next را بزنید.

حال شما اطلاعات که شرکت گرفته را وارد کنید

برای تنظیمات وای فای مودم به تصویر زیر توجه کنید ، ابتدا باید وای فای را فعال کرده و یک اسم برای وای فای انتخاب نمایید.

در قسمت access point شما می تواننید فعال بودن و یا نبودن وای فای تان را مشخص کنید

در ssid نام وای فای را مشخص کنید

در قسمت Authentication Type امنیت مودم را تعیین کنید که پیشنهاد می شود WPA2 باشد.

در قسمت pre-shared key پسورد وای فای خود را تعیین کنید پیشنهاد می شود جهت امنیت بیشتر پسوردتان ترکیبی از اعداد حروف و نشانه ها باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت ارتباط با ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *