نحوه كانفيگ اكسس پوينت هاي TP-Link بعنوان Repeater

حالت Repeater

در حالت Repeater ، دامنه یک شبکه Wi-Fi موجود گسترش می يابد. این حالت زمانی مناسب است که در مکانی با سیگنال بی سیم ضعیف قرار دارید و می خواهید طیف وسیعی از سیگنال های بی سیم را در کل خانه یا محل کار خود داشته باشید.

 

اكسس پوينت

 

وارد سیستم مدیریت دسترسی Access Point شوید.

در اینجا TL-WA901ND را به عنوان نمونه در نظر می گیريم.

1.به Quick Setup بروید و برای شروع بر روی Next کلیک کنید.

2.اگر می خواهید حساب کاربری خود را تغییر دهید ، YES را کلیک کنید. سپس نام کاربری و رمزعبور قدیمی خود و سپس نام کاربری و رمزعبور جدید خود را وارد کنید. در غير اين صورت ، روی Next کلیک کنید تا به صفحه بعد برويد.

4.operation mode را Repeater انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید.

 

بیشتر بخوانید: آیا امواج وای فای واقعا برای انسان مضر است؟

 

5. Universal Repeater یا WDS Repeater را انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید که AP میزبان شما از WDS پشتیبانی می کند ، توصیه می کنیم Universal Repeater را انتخاب کنید.

 

6.برای یافتن شبکه میزبان خود ، بر روی Survey کلیک کنید و روی Connect کلیک کنید. رمزعبور شبکه میزبان را در قسمت Wireless Password وارد کرده و سپس بر روی Next کلیک کنید.

 

7.نوع دسترسی به شبكه LAN را انتخاب کنید (در حالت smart كارت شبكه دستگاه از شبكه بالادستي IP ميگيرد و در حالت Static ميتوانيد IP داخواه خود را از رنج شبكه خود بر روي دستگاه ست نماييد) و سپس بر روي Next کلیک کنید.

 

8.برای تکمیل پیکربندی ، روی Finish کلیک کنید.

 

9.دستگاه اكسس پوينت را در مابين AP میزبان خود و نقطه با سيگنال ضعيف Wi-Fi قرار دهيد .پس از اتصال به شبكه ، Range Extender همان نام و رمز عبور شبکه را با شبکه میزبان شما به اشتراک می گذارد.براي تست ارتباط مي توانيد پس از اتصال به دستگاه و تقويت سيگنال در محل نقطه كور از شبكه داخلي يا اينترنت پينگ بگيريد.در صورتي كه سيگنال قوي باشد به معني برقراري ارتباط است و پينگ شبكه داخلي و سرويس ها بايد وجود داشته باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت ارتباط با ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *